Gwarancja Jakości w Kolejnictwie

IRIS
– System Zarządzania Jakością w kolejnictwie

System ISO/TS 22163, znany również jako IRIS (International Railway Industry Standard), to standard opracowany specjalnie dla branży kolejowej, który określa wymagania dotyczące zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem.

IRIS ISO/TS 22163 obejmuje takie obszary jak projektowanie, produkcja, instalacja i utrzymanie wyrobów i usług kolejowych. Jego celem jest poprawa jakości, niezawodności i bezpieczeństwa systemów kolejowych poprzez standaryzację procesów oraz zwiększenie zaufania klientów i partnerów branżowych.

IRIS – System Zarządzania Jakością w kolejnictwie

Gwarancja Jakości w Kolejnictwie

IRIS
– System Zarządzania Jakością w kolejnictwie

Dzięki wdrożeniu systemu IRIS ISO/TS 22163, przedsiębiorstwa z sektora kolejowego mogą osiągnąć lepsze wyniki operacyjne, zminimalizować ryzyko na różnych poziomach zarządzania oraz zwiększyć konkurencyjność na rynku.

Decydując się na wdrożenie Systemu Zarządzania w kolejnictwie, Twoja organizacja zyska między innymi pewność w zapewnieniu:

  • zgodności ze specyficznymi wymaganiami branży kolejowej,
  • bezpieczeństwa produktów i niezawodności procesów – które w sektorze kolejowym są nadrzędnym priorytetem,
  • doskonałości operacyjnej w zakresie wykorzystywanych metod zarządzania,
  • współpracy i komunikacji w zakresie całego łańcucha dostaw,
  • zarządzania ryzykiem oraz zmianą wysokiej rangi.

Wdrożenie wymagań standardu kolejowego, nie należy do najłatwiejszych. Jeśli chcesz mieć pewność, że wdrożony System Zarządzania jest wysokiej klasy, a co najważniejsze jest skuteczny, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów i zaproś nas do współpracy. Pomagamy również w utrzymaniu oraz rozwijaniu już wdrożonego Systemu.

zobacz też:

Pracownicy kolei pracują przy torach